axl-award

heureka.cz


START CONTENT

Jablotron - zabezpečení, alarmy, detektory

Jablotron od 1. listopadu 2011 jako první firma v Česku nabízí každému uživateli svých alarmů celkovou ochranu jeho objektu. Počínaje dodávkou kvalitního systému s profesionální montáží alarmu, přes 24h dohled nad jeho funkčností, až po zásah v případě poplachu.

Jablotron_bezp_centrum_logo

Tyto služby se poskytují prostřednictvím nově zřízeného BEZPEČNOSTNÍHO CENTRA JABLOTRON, které navazuje na úspěšný projekt OKO1 a spolupracuje s několika stovkami certifikovaných montážních firem a více než stovkou prověřených lokálních bezpečnostních agentur. Bezpečnostní centrum Jablotron vzniklo fúzí firem SV-Agency a.s. a JABLOSEC s.r.o. a jeho oficiální název zní JABLOTRON SECURITY a.s.
Více informací o fúzi naleznete v tiskové zprávě.
Pro více informací volejte bezplatnou linku 800 800 522.

 

Vážení odběratelé a uživatelé výrobků Jablotronu,
protože součástí velké části našich výrobků jsou i různé typy baterií, sepsali jsme pro Vás zásady, které doporučujeme dodržovat při manipulaci a skladování baterií. V případě nedodržení těchto zásad nenese Jablotron, jako dodavatel, žádnou zodpovědnost za případné škody způsobené nesprávnou manipulací, použitím, skladováním či likvidováním baterií.
Při správném použití představují baterie bezpečný a spolehlivý zdroj energie. Pokud jsou ovšem použity nesprávně, nebo je s nimi zacházeno hrubě, může dojít k tečení, větrání nebo v extrémních případech k explozi a/nebo k ohni!
Následující doporučení vyplývají z ČSN EN 60086-4 (srpen 2008) a bezpečnostních listů jednotlivých výrobců baterií používaných v sortimentu Jablotronu Alarms a.s. (JA).

Kompletní informace: Pravidla_pro_zachazeni_s_bateriemi.pdf

 

aktualizace 24.5.2011
Jablotron představil v Birminghamu světovou technologickou novinku.
Univerzální alarm JA-100, který se flexibilně přizpůsobí jak nárokům rozsáhlé firmy, tak potřebám domácností a zároveň je velmi jednoduše ovládaný, prezentoval český výrobce JABLOTRON ALARMS a.s.
Stalo se tak na nejvýznamnějším veletrhu zaměřeném na zabezpečovací techniku IFSEC 2011, který se v anglickém Birminghamu konal od 16. do 19. května. S novým alarmem se měli návštěvníci možnost seznámit v prostředí netradičně pojaté interaktivní expozice této společnosti, která byla v oboru poplachových systémů jediným českým zástupcem na veletrhu.

JA-100 klavesnice ESF

„Vyslyšeli jsme požadavky trhu na flexibilní systém, který by zabezpečil firmy a další komerční prostory, stejně jako rezidenční objekty, a zůstal přitom přehledný a snadno ovladatelný pro uživatele,“ popisuje majitel Jablotronu Dalibor Dědek. Tyto zdánlivě neslučitelné požadavky byly uspokojeny nasazením revolučního ESF systému ovládání (Easy – Smart – Flexible), pocházejícího z vývojářské dílny Jablotronu.
Nový Jablotron alarm s převratným ESF systémem ovládání bude na českém trhu dostupný od letošního podzimu. Od září bude systém řady JA-100 zařazen do kurzů školení montážních firem a na konci září se pak představí odborné i laické veřejnosti v expozici podobné té v Birminghamu.
Tisková zpráva Jablotronu:  TZ_Jablotron_IFSEC_2011.doc
Fotografie z veletrhu:  Expozice

 

Na náš trh vstupuje nový alarm od Jablotronu určený k ochraně majetku a osob. Vyniká revolučním „bez-stresovým“ ovládáním, nenáročnou bezdrátovou instalací a příznivou cenou.

GSM mini alarm Azor je určen k zabezpečení menších domů, bytů, kanceláří, obchodů, apod. Je to vlastně sada prvků, které jsou propojeny bezdrátově. Kromě lokálního rádia používá Azor GSM síť pro komunikaci se svými pány i pro přenos informací na pult centrální ochrany.

Základním prvkem systému je komunikátor, který zajišťuje komunikaci a obsahuje výkonnou sirénu. Ke komunikátoru lze přiřadit až 10 detektorů a 10 oprávněných uživatelů. V nabídce jsou detektory pohybu osob, otevření dveří či oken a detektory kouře. Každému uživateli lze nastavit jeho přístupový čip a telefonní číslo, na které mu Azor může posílat informační a poplachové SMS a volání.

Pro nastavení obsahuje Azor nastavovací formulář, který se otevře po připojení počítače USB kabelem. Není potřeba instalovat žádné ovladače ani programy, stačí jen vybrat požadované funkce. Ačkoliv je instalace Azora nenáročná, doporučujeme ji svěřit proškolenému technikovi. Tak je garantována správná montáž a zároveň se prodlužuje bezplatný servis výrobku na 5 let.

AZOR_Obal Leták: AZOR_info.pdf

 

Na sklad nám dorazily další typy RFID přívěsků používaných pro ovládání systémů Jablotron OASiS a pro přístupové systémy RP-02 od JabloPCB. Nyní již můžete vybírat z patnácti různých provedení a barev.

Celý sortiment naleznete v sekci OASiS/Klávesnice nebo v sekci Přístupové systémy.

 

Tento nový detektor je určen k indikaci narušení venkovního prostoru člověkem. Jedná se o dvouzónový venkovní detektor firmy Optex, s úhlovou šíří detekční zóny jen 5° a vybavený funkcí antimasking. Je velmi vhodný k hlídání úzkých prostor, jako jsou balkóny, francouzská okna, apod. Detektor je doplněný vysílačem kompatibilním se systémy Jablotron JA-80 OASiS.

ja-87p_med Manuál: JA-87P.pdf


Tento nový výrobek Jablotronu z rodiny OASiS může pracovat ve dvou různých provozních režimech:

1) režim detekce otřesu (vibrací) dveří, oken, lehkých příček apod. může indikovat pokus o jejich překonání hrubou silou,

2) režim detekce náklonu může zase indikovat nežádoucí manipulaci s cenným předmětem.

Detektor používá polovodičový tříosý akcelerometr s digitálním výstupem. Digitální zpracování signálů zaručuje velkou odolnost vůči falešným poplachům. Detektor komunikuje bezdrátově protokolem OASiS a je napájen z baterie CR-123A.

Doporučená koncová cena tohoto detektoru je 976,-Kč včetně DPH.

ja-82sh_horizontal Manuál: JA-82SH.pdf

 

Přečtěte si firemní noviny Jablotron Alarms a.s. - JABLONEWS - 2. číslo.

Otevřít: jablonews_2.pdf


Vzhledem k trvalému zájmu o parkovací detektory z nabídky Jablotronu, snižujeme od 1.3.2011 jejich prodejní ceny. Tím bychom chtěli zatraktivnit jejich nabídku před nastávající motoristickou sezónou. Snížení cen se týká jak klasických senzorů, tak kamerových systémů i samostatných kamer s reverzním obrazem, které lze připojit k multifunkčním displejům rádií nebo navigací. Nové ceny naleznete v sekci ceník nebo u jednotlivých produktů v katalogu.

Novinkou v tomto sortimentu Jablotronu je model parkovacího detektoru PS-001 - sada s akustickou signalizací a čtyřmi lakovatelnými senzory (typově shodné s ostatními v našem sortimentu). Doporučená koncová cena tohoto modelu je atraktivních 998,-Kč včetně DPH.

ps-001narazovy_senzor

Manuál: PS-001.pdf

Dále bude do sortimentu doplněn nárazový senzor GT-933. Jedná se o doplněk, který lze připojit k autoalarmům Athos na 24hodinový vstup a přenášet tak informaci o havárii vozu buď na telefon uživatele a nebo na PCO. Senzor má NO i NC kontakt. Cena senzoru je 990,-Kč včetně DPH. Obě novinky budou skladem v průběhu března.


JABLOTRON ALARMS a.s. uvádí nově na trh dvě sady oblíbených detektorů zabezpečovacího systému OASiS za zvýhodněné ceny.

1) Sadu 4 kusů detektoru JA-83P

Pohybové PIR detektory JA-83P slouží k prostorové detekci pohybu osob v interiéru budov a pokryjí až 112m² podlahové plochy. Digitální analýzou je dosažena vysoká odolnost k falešným poplachům. Jejich detekční charakteristiku lze měnit použitím alternativní čočky. Odolnost k falešným poplachům je volitelná ve dvou stupních. Komunikují bezdrátovým protokolem OASiS a jsou napájeny z baterie CR-123A.

2) Sadu 5 kusů detektoru JA-83M

Detektory JA-83M jsou určeny pro plášťovou ochranu objektu k detekci otevření dveří, oken apod. Detektory komunikují bezdrátovým protokolem OASiS a jsou napájeny z baterie CR-123A.

ja-83p-pack2 ja-83m-pack2


END CONTENT