axl-award

heureka.cz


START CONTENT

Jablotron - zabezpečení, alarmy, detektory

aktualizace 24.5.2011
Jablotron představil v Birminghamu světovou technologickou novinku.
Univerzální alarm JA-100, který se flexibilně přizpůsobí jak nárokům rozsáhlé firmy, tak potřebám domácností a zároveň je velmi jednoduše ovládaný, prezentoval český výrobce JABLOTRON ALARMS a.s.
Stalo se tak na nejvýznamnějším veletrhu zaměřeném na zabezpečovací techniku IFSEC 2011, který se v anglickém Birminghamu konal od 16. do 19. května. S novým alarmem se měli návštěvníci možnost seznámit v prostředí netradičně pojaté interaktivní expozice této společnosti, která byla v oboru poplachových systémů jediným českým zástupcem na veletrhu.

JA-100 klavesnice ESF

„Vyslyšeli jsme požadavky trhu na flexibilní systém, který by zabezpečil firmy a další komerční prostory, stejně jako rezidenční objekty, a zůstal přitom přehledný a snadno ovladatelný pro uživatele,“ popisuje majitel Jablotronu Dalibor Dědek. Tyto zdánlivě neslučitelné požadavky byly uspokojeny nasazením revolučního ESF systému ovládání (Easy – Smart – Flexible), pocházejícího z vývojářské dílny Jablotronu.
Nový Jablotron alarm s převratným ESF systémem ovládání bude na českém trhu dostupný od letošního podzimu. Od září bude systém řady JA-100 zařazen do kurzů školení montážních firem a na konci září se pak představí odborné i laické veřejnosti v expozici podobné té v Birminghamu.
Tisková zpráva Jablotronu:  TZ_Jablotron_IFSEC_2011.doc
Fotografie z veletrhu:  Expozice

 

Na náš trh vstupuje nový alarm od Jablotronu určený k ochraně majetku a osob. Vyniká revolučním „bez-stresovým“ ovládáním, nenáročnou bezdrátovou instalací a příznivou cenou.

GSM mini alarm Azor je určen k zabezpečení menších domů, bytů, kanceláří, obchodů, apod. Je to vlastně sada prvků, které jsou propojeny bezdrátově. Kromě lokálního rádia používá Azor GSM síť pro komunikaci se svými pány i pro přenos informací na pult centrální ochrany.

Základním prvkem systému je komunikátor, který zajišťuje komunikaci a obsahuje výkonnou sirénu. Ke komunikátoru lze přiřadit až 10 detektorů a 10 oprávněných uživatelů. V nabídce jsou detektory pohybu osob, otevření dveří či oken a detektory kouře. Každému uživateli lze nastavit jeho přístupový čip a telefonní číslo, na které mu Azor může posílat informační a poplachové SMS a volání.

Pro nastavení obsahuje Azor nastavovací formulář, který se otevře po připojení počítače USB kabelem. Není potřeba instalovat žádné ovladače ani programy, stačí jen vybrat požadované funkce. Ačkoliv je instalace Azora nenáročná, doporučujeme ji svěřit proškolenému technikovi. Tak je garantována správná montáž a zároveň se prodlužuje bezplatný servis výrobku na 5 let.

AZOR_Obal Leták: AZOR_info.pdf

 

Na sklad nám dorazily další typy RFID přívěsků používaných pro ovládání systémů Jablotron OASiS a pro přístupové systémy RP-02 od JabloPCB. Nyní již můžete vybírat z patnácti různých provedení a barev.

Celý sortiment naleznete v sekci OASiS/Klávesnice nebo v sekci Přístupové systémy.

 

Tento nový detektor je určen k indikaci narušení venkovního prostoru člověkem. Jedná se o dvouzónový venkovní detektor firmy Optex, s úhlovou šíří detekční zóny jen 5° a vybavený funkcí antimasking. Je velmi vhodný k hlídání úzkých prostor, jako jsou balkóny, francouzská okna, apod. Detektor je doplněný vysílačem kompatibilním se systémy Jablotron JA-80 OASiS.

ja-87p_med Manuál: JA-87P.pdf


Tento nový výrobek Jablotronu z rodiny OASiS může pracovat ve dvou různých provozních režimech:

1) režim detekce otřesu (vibrací) dveří, oken, lehkých příček apod. může indikovat pokus o jejich překonání hrubou silou,

2) režim detekce náklonu může zase indikovat nežádoucí manipulaci s cenným předmětem.

Detektor používá polovodičový tříosý akcelerometr s digitálním výstupem. Digitální zpracování signálů zaručuje velkou odolnost vůči falešným poplachům. Detektor komunikuje bezdrátově protokolem OASiS a je napájen z baterie CR-123A.

Doporučená koncová cena tohoto detektoru je 976,-Kč včetně DPH.

ja-82sh_horizontal Manuál: JA-82SH.pdf

 

Přečtěte si firemní noviny Jablotron Alarms a.s. - JABLONEWS - 2. číslo.

Otevřít: jablonews_2.pdf


Vzhledem k trvalému zájmu o parkovací detektory z nabídky Jablotronu, snižujeme od 1.3.2011 jejich prodejní ceny. Tím bychom chtěli zatraktivnit jejich nabídku před nastávající motoristickou sezónou. Snížení cen se týká jak klasických senzorů, tak kamerových systémů i samostatných kamer s reverzním obrazem, které lze připojit k multifunkčním displejům rádií nebo navigací. Nové ceny naleznete v sekci ceník nebo u jednotlivých produktů v katalogu.

Novinkou v tomto sortimentu Jablotronu je model parkovacího detektoru PS-001 - sada s akustickou signalizací a čtyřmi lakovatelnými senzory (typově shodné s ostatními v našem sortimentu). Doporučená koncová cena tohoto modelu je atraktivních 998,-Kč včetně DPH.

ps-001narazovy_senzor

Manuál: PS-001.pdf

Dále bude do sortimentu doplněn nárazový senzor GT-933. Jedná se o doplněk, který lze připojit k autoalarmům Athos na 24hodinový vstup a přenášet tak informaci o havárii vozu buď na telefon uživatele a nebo na PCO. Senzor má NO i NC kontakt. Cena senzoru je 990,-Kč včetně DPH. Obě novinky budou skladem v průběhu března.


JABLOTRON ALARMS a.s. uvádí nově na trh dvě sady oblíbených detektorů zabezpečovacího systému OASiS za zvýhodněné ceny.

1) Sadu 4 kusů detektoru JA-83P

Pohybové PIR detektory JA-83P slouží k prostorové detekci pohybu osob v interiéru budov a pokryjí až 112m² podlahové plochy. Digitální analýzou je dosažena vysoká odolnost k falešným poplachům. Jejich detekční charakteristiku lze měnit použitím alternativní čočky. Odolnost k falešným poplachům je volitelná ve dvou stupních. Komunikují bezdrátovým protokolem OASiS a jsou napájeny z baterie CR-123A.

2) Sadu 5 kusů detektoru JA-83M

Detektory JA-83M jsou určeny pro plášťovou ochranu objektu k detekci otevření dveří, oken apod. Detektory komunikují bezdrátovým protokolem OASiS a jsou napájeny z baterie CR-123A.

ja-83p-pack2 ja-83m-pack2


Společnost JABLOSEC, součást skupiny firem JABLOTRON, převzala dne 22.12.2010 část podniku koncernu Tyco Fire & Integrated Solutions s.r.o., která pod obchodní značkou ADT provozovala v České republice především služby pultu centralizované ochrany.

Rozšíření skupiny firem JABLOTRON je dalším krokem, kterým chce JABLOTRON svým zákazníkům nabídnout k zabezpečovacím systémům také kvalitní bezpečnostní služby. JABLOTRON je po dvaceti letech na trhu významným evropským výrobcem zabezpečovací techniky a aktuálně střeží prostřednictvím služeb pultů centralizované ochrany přes 15 000 zákazníků v celé ČR.

 

Rádi bychom vás informovali o novém produktu v autosortimentu Jablotronu - autoalarmu CA-340 Nestor. Jde o autoalarm určený pro zákazníky, kteří nepožadují GSM komunikaci, ale zároveň mají zájem o kvalitní zabezpečení poskytující velké množství funkcí. CA-340 vychází konstrukčně z autoalarmu Athos, ale přebírá i některé vlastnosti autoalarmu Akcent.

Mezi hlavní přednosti CA-340 Nestor patří:

  • podpora instalace pro 12 i 24V
  • ovládání našimi, ale i originálními ovladači a navíc i kombinací těchto způsobů ovládání
  • integrovaný otřesový detektor s nastavitelnou reakcí a citlivostí
  • programovatelný reléový výstup pro ovládání blinkrů
  • spolupráce s programovatelným modulem CR-11A
  • programování pomocí SW Carlink bezdrátově z počítače nebo klasickým krokováním
  • spolupráce až s osmi bezdrátovými detektory s volbou příchodového zpoždění
  • možnost přenosu poplachu do domovního systému OASiS
  • možnost spolupráce s kamerou EYE-02

CA-340_Nestor Manuál: CA-340.pdf

Jako příslušenství dodáváme programátor CA-340PRG se SW Carlink. Pomocí Carlinku můžete pohodlně bezdrátově autoalarm programovat, zároveň uvidíte diagnostiku vstupů a historii událostí. Příjemným bonusem je i možnost tisku předávacího protokolu pro zákazníka.

Jako další příslušenství připravujeme sirénu CA-340SIR s bezdrátovou komunikací a jedním vstupem pro kapotový spínač. S pomocí této sirény budete moci jednoduše a elegantně vyřešit mnohdy nesnadný průchod se svazkem z motorového prostoru do interiéru.

Doporučená koncová cena autoalarmu CA-340 Nestor je 2.999,-Kč včetně DPH a verze CA-340CAN pro připojení na sběrnici za 3.599,-Kč včetně DPH.


END CONTENT