axl-award

heureka.cz


START CONTENT

Jablotron - zabezpečení, alarmy, detektory

Nový způsob kompletace venkovních sirén

JABLOTRON ALARMS zavádí změny v distribuci venkovních sirén. Tyto změny jsou zaváděny z toho důvodu, že v blízké budoucnosti budou uvedeny na trh další varianty krytů sirény, a to varianta šedá a nerezová. Bude tedy možné volitelně kombinovat k jednomu spodku sirény vícero variant horních krytů sirény.

JA-111

Nyní je však již třeba objednávat samostatně spodek a vršek sirény JA-111A. Nově se tato siréna skládá z těchto dvou položek:

 
Sběrnicová siréna venkovní
základna s elektronikou

JA-1X1A-C-WH
Plastový kryt sirény JA-111A
bílý, červený blikač

 

JA-150M

 

Nový produkt

JA-150M - bezdrátový magnetický detektor se dvěma univerzálními vstupy

Jedná se o magnetický detektor, který má dva nezávislé, samostatně nastavitelné vstupy. Detektor může fungovat i jako univerzální vysílač. V systému JABLOTRON 100 nahrazuje magnetický detektor JA-181M.

 

Můžete být neustále nablízku vašim rodičům, prarodičům či jiným členům rodiny, kteří vyžadují zvýšenou péči a dozor. Sada GR-BASIC Granny obsahuje maximobil a osobní tísňové tlačítko. Maximobil má velký displej a tlačítka, takže je ideální i pro lidi se zhoršeným zrakem. Vypadá a ovládá se stejně jako pevná linka, ale funguje na principu mobilu. Po stisku tísňového tlačítka telefon ihned volá nebo pošle SMS na nastavená nouzová čísla (což mohou být čísla rodinných příslušníků, sousedů, lékařů nebo sociálních pracovníků).

Granny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Díky Granny mohou senioři zůstat co nejdéle ve svém domácím prostředí, aniž by se obávali, že zůstanou bez pomoci v případě úrazu nebo náhlé nevolnosti. Systém lze rozšířit také o detektor kouře anebo nástěnné tísňové tlačítko, které lze umístit k posteli nebo třeba do koupelny.

SMS a volání

GSM
Ovládání a psaní SMS je tak snadné, že ho zvládne i vaše babička. Můžete nastavit telefonní čísla nejbližších na tlačítka rychlé volby a poté vám babička zavolá stiskem jediného tlačítka. Můžete tak zůstat v každodenním kontaktu, ať jste kdekoliv.

 

Pomoc v nouzi

Dr.
V případě poplachu maximobil zavolá až na 5 přednastavených čísel v určeném pořadí a pomoc je na cestě. Osobní tísňové tlačítko lze používat i ve sprše a díky dlouhé životnosti baterie se nemusíte starat o jeho údržbu.

 

Podrobný popis v PDF

 

3 měsíce zdarma pro Athos

Se zavedením nových služeb v samoobsluze Jablotron je pro nově instalované autoalarmy CA-1803 Athos služba samoobsluhy a střežení naší Tísňovou linkou na 3 měsíce zdarma, včetně provozu SIM karty.

 
Myjablotron

Auto na mapě

Nejen velké firmy, ale i živnostník může podnikat efektivně. Aplikace Auto na mapě nabízí okamžitý přehled o pozici vozidel, jejich stavu a rychlosti. Můžete tak svým zákazníkům předávat přesné informace o času dojezdu Vašich pracovníků, kontrolovat časové harmonogramy a hlídat spotřebu. Auto na mapě je pomocník i v případě, kdy se Vám nechce zdržovat s vypisováním knihy jízd na Vaše firemní vozidlo, i když je jen jediné.

 
MONITORING_VOZIDEL_BIG

Monitorování firemních vozidel

CU-07
- jednotka CU-07 se snadnou instalací

- on-line komunikace do samoobsluhy

- okamžitá poloha přímo v mapě

- historie provozu, vytváření knihy jízd,....
 
- měsíčně 180 Kč včetně DPH (6 Kč/den)

 

JA-160PC Bezdrátový PIR detektor pohybu s kamerou

JA-160PC

JA-154J obousměrný dálkový ovladač čtyřtlačítkový

JA-154J

JA-116H Sběrnicový expandér – 16 vstupů

JA-116H

Další novinky...

 

ZLODEJ

Praha, 24. ledna 2013 - Společnost Jablotron, přední expert na zabezpečovací systémy, provedla unikátní reprezentativní průzkum mezi českými vězni odsouzenými za vloupání a krádeže. Zjišťovala, jaké zabezpečení je podle nich nejlepší, co je přiláká do domácnosti a jakých chyb se lidé dopouštějí nejčastěji. 82 % pachatelů vloupání říká: „Průměrně zabezpečený byt otevřu do pěti minut.“ A Češi jim to ještě ulehčují, přes 80 % z oslovených vězňů se do objektu dostalo otevřeným nebo špatně zajištěným oknem.

01_KudyDoObjektu 02_NejvetsiPrekazka

03_NebojiSe 04_VhodnaDoba

Celá tisková zpráva

 

Jablotron přichází s další možností, jak můžete pohodlným způsobem vzdáleně kontrolovat a ovládat svůj alarm. S novou aplikací MyJablotron můžete ovládat systémy Jablotron 100, OASiS nebo Azor ze svých chytrých telefonů. Již nyní podporujeme operační systém iOS a Android. Tedy neváhejte a stáhněte si aplikaci zdarma na App Store nebo Google play.

MyJablotron_iphone

 

MyJablotron umožňuje pro každé zabezpečovací zařízení registrované na webové samoobsluze:

- zajistit/odjistit celý systém nebo vybrané sekce
- zapnout/vypnout programové výstupy ve vašich systémech
- zobrazit přehled událostí ve vašem systému
- zasílat oznámení vybraným lidem pomocí SMS, E-Mailu nebo jako PUSH oznámení (zapnutí, vypnutí, alarmy, obrázky ad.)
- sdílet svůj alarm se členy své rodiny atd.

Pokud chcete ovládat zabezpečovací systém pomocí aplikace MyJablotron, musí být systém nejprve zaregistrován na webové samoobsluze Jablotronu.

appstoregoogleplay

 

V sekci Poradna nyní naleznete i manuály ke starším výrobkům Jablotronu, jejichž výroba a prodej byly ukončeny.


ja-100_banner

Nová koncepce

Zcela nový alarm JABLOTRON 100 s převratným systémem ovládání je komplexní řešení nejen pro ochranu majetku a osob proti napadení a požáru, ale integruje v jednom jádru i funkce inteligentního řešení domu. Alarm umožňuje variabilně využít sběrnicových a bezdrátových systémových prvků. Pružně se přizpůsobí jak nárokům na zabezpečení rozsáhlé firmy, tak potřebám domácností a zároveň zůstává velmi jednoduše ovládaný.
Tyto zdánlivě neslučitelné požadavky jsou uspokojeny revolučním patentovaným systémem ovládání. Nové na tomto alarmu není jen ovládání, ale celá jeho architektura. Rozsah komponent, variabilita počtu periferií, sběrnicové uspořádání, nový bezdrátový protokol, možnosti komunikace a vzdáleného servisního i uživatelského přístupu z něj dělají nadčasové řešení elektronického zabezpečení.

Patentovaný systém ovládáníja-113-cze

Ústřednu lze ovládat až 300 uživatelskými kódy. Pro ovládání systému jsou k dispozici sběrnicové i plně bezdrátové verze přístupových modulů. Všechny jsou vybaveny RFID čtečkou a dle modelu také klávesnicí nebo klávesnicí i displejem. K modulům se připojují ovládací segmenty, které s jednoduchou logikou semaforu umožňují snadné ovládání sekcí, výstupů, tísňových volání a zobrazování stavu systému. Díky ovládacím segmentům zobrazujícím zelenou a červenou signálkou přehledně stav jednotlivých sekcí a výstupů je JABLOTRON 100 unikátně přehledný pro každého uživatele. Systém se ovládá stiskem příslušného segmentu a verifikuje zadáním kódu nebo přiložením RFID karty nebo čipu.

Vlastnosti systému

ja-106k_big_2
Systém JABLOTRON 100 je navržen a certifikován dle EN 50131 do stupně zabezpečení 2. Ústředna kombinuje sběrnicovou architekturu drátového připojení s bezdrátovým připojením jednotlivých prvků. Bezdrátová komunikace je postavena na novém obousměrném dynamickém přenosovém protokolu Jablotron 100 využívajícím frekvenci 868 MHz se zajištěním násobné ochrany bezpečnosti a integrity systému proti spontánním i záměrným kolizím komunikace systému. Dosahy komunikace z jednotlivých periferií jsou na přímou viditelnost v řádech stovek metrů a dají se prodlužovat připojením dalších rádiových modulů na sběrnici. Pro dokonalé pokrytí zabezpečovaného prostoru lze do systému instalovat až 3 moduly rádia.
JABLOTRON 100 má až 120 bezdrátových nebo sběrnicových zón pro přiřazení detektorů, klávesnic a ovladačů, sirén případně dalších prvků. Rozdělit lze systém až na 15 sekcí. K využití se nabízí 32 programovatelných výstupů.

Komunikace

Ústředna je vybavena GSM/GPRS/LAN komunikátorem, který umožňuje hlasovou, SMS nebo GPRS komunikaci s uživateli a středisky PCO. Doplnit je možné komunikátor do pevné telefonní linky. Komunikátory kromě funkce přenosu informací ze systému plní funkci modemu pro plnohodnotný vzdálený přístup, monitoring, programování a v neposlední řadě i ovládání výstupů (např. spotřebičů v domě). Vzdálený přístup lze realizovat z internetové aplikace, SMS příkazy i přímým připojením z nastavovacího softwaru F-Link.
ja-150p_big_2
Pro individuální řešení návrhu zabezpečení objektu má k dispozici širokou škálu prvků ve sběrnicovém i bezdrátovém provedení. V jedné designové řadě nabízí klasický PIR detektor i PIR s integrovaným nezávislým akustickým detektorem tříštění skla. V bezdrátové variantě je k dispozici i kombinovaný PIR a mikrovlnný detektor pohybu. Takové řešení je v bezdrátovém provedení zcela ojedinělé. Pro zajištění oken a dveří je k dispozici miniaturní magnetický detektor a speciální "neviditelný" magnet pro skrytou montáž do plastových rámů oken nebo dveří.
Pro speciální aplikace je určený miniaturní stropní PIR detektor a detektor tříštění skla. Ty jsou vhodné i pro použití k zabezpečení vozu parkujícího v dosahu ústředny systému. Plášťovou ochranu objektu doplňují venkovní detektory pohybu a infrazávora. Požární bezpečnost řeší optický kouřový detektor a detektor úniku výbušných plynů.

Nový alarm JABLOTRON 100 získal za krátkou dobu již několik významných ocenění: Čestné uznání ZLATÝ AMPER na mezinárodním veletrhu AMPER 2012 v Brně a Zlatou plaketu na veletrhu Coneco 2012 v Bratislavě.

Nejlepší inovativní produkt, tímto titulem se může pyšnit zabezpečovací systém JABLOTRON 100, který vyhrál hlavní soutěž na osmnáctém ročníku veletrhu MIPS (Moscow International Protection Security) v Moskvě. Jde o největší událost v oblasti zabezpečení v Rusku a ve východní Evropě.

Alarm JABLOTRON 100 získal další ocenění. Jeho kvality ocenili na devatenáctém ročníku mezinárodního veletrhu zabezpečení a požární ochrany Pragoalarm 2012. Jablotron se svojí novinkou získal Grand Prix veletrhu. Soutěž o cenu Grand Prix Pragoalarm 2012 byla letos vyhlášena ve spolupráci firem Incheba Praha a Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm.

Ke stažení: Katalog_JABLOTRON_100.pdf, Certifikát NBÚ

Pro koncové zákazníky: Ceny_typovych_instalaci_JABLOTRON_100.pdf

Přejít do e-shopu: JABLOTRON 100

 

Dvoutlačítkový dálkový ovladač - klíčenka RC-82 umožňuje dálkově ovládat zabezpečovací systém Jablotron OASiS i vyvolat tísňový poplach. Ovladač je také kompatibilní s autoalarmy CA-1802 / 1803 ATHOS, CA-340 NESTOR a přijímači UC-8x a AC-8x.

Dvoutlacitkovy ovladac RC-82

Manuál: RC-82.pdf

 

Nový síťový zdroj DE06-12 je určen pro napájení bezdrátových klávesnic, případně pro napájení jiných 12V zařízení jako jsou například GSM komunikátory nebo přijímače řady UC od Jablotronu.
Rozměry zdroje umožňují jeho umístění do standardní elektroinstalační krabice pod omítku (KU-68). Zdroj je možno umístit i v rozvodných skříních, kde jej lze upevnit pomocí dvou šroubů M3.

de06-12

Manuál: DE06-12.pdf


END CONTENT