axl-award

heureka.cz


START CONTENT

Jablotron - zabezpečení, alarmy, detektory

Jablotron přichází s další možností, jak můžete pohodlným způsobem vzdáleně kontrolovat a ovládat svůj alarm. S novou aplikací MyJablotron můžete ovládat systémy Jablotron 100, OASiS nebo Azor ze svých chytrých telefonů. Již nyní podporujeme operační systém iOS a Android. Tedy neváhejte a stáhněte si aplikaci zdarma na App Store nebo Google play.

MyJablotron_iphone

 

MyJablotron umožňuje pro každé zabezpečovací zařízení registrované na webové samoobsluze:

- zajistit/odjistit celý systém nebo vybrané sekce
- zapnout/vypnout programové výstupy ve vašich systémech
- zobrazit přehled událostí ve vašem systému
- zasílat oznámení vybraným lidem pomocí SMS, E-Mailu nebo jako PUSH oznámení (zapnutí, vypnutí, alarmy, obrázky ad.)
- sdílet svůj alarm se členy své rodiny atd.

Pokud chcete ovládat zabezpečovací systém pomocí aplikace MyJablotron, musí být systém nejprve zaregistrován na webové samoobsluze Jablotronu.

appstoregoogleplay

 

V sekci Poradna nyní naleznete i manuály ke starším výrobkům Jablotronu, jejichž výroba a prodej byly ukončeny.


ja-100_banner

Nová koncepce

Zcela nový alarm JABLOTRON 100 s převratným systémem ovládání je komplexní řešení nejen pro ochranu majetku a osob proti napadení a požáru, ale integruje v jednom jádru i funkce inteligentního řešení domu. Alarm umožňuje variabilně využít sběrnicových a bezdrátových systémových prvků. Pružně se přizpůsobí jak nárokům na zabezpečení rozsáhlé firmy, tak potřebám domácností a zároveň zůstává velmi jednoduše ovládaný.
Tyto zdánlivě neslučitelné požadavky jsou uspokojeny revolučním patentovaným systémem ovládání. Nové na tomto alarmu není jen ovládání, ale celá jeho architektura. Rozsah komponent, variabilita počtu periferií, sběrnicové uspořádání, nový bezdrátový protokol, možnosti komunikace a vzdáleného servisního i uživatelského přístupu z něj dělají nadčasové řešení elektronického zabezpečení.

Patentovaný systém ovládáníja-113-cze

Ústřednu lze ovládat až 300 uživatelskými kódy. Pro ovládání systému jsou k dispozici sběrnicové i plně bezdrátové verze přístupových modulů. Všechny jsou vybaveny RFID čtečkou a dle modelu také klávesnicí nebo klávesnicí i displejem. K modulům se připojují ovládací segmenty, které s jednoduchou logikou semaforu umožňují snadné ovládání sekcí, výstupů, tísňových volání a zobrazování stavu systému. Díky ovládacím segmentům zobrazujícím zelenou a červenou signálkou přehledně stav jednotlivých sekcí a výstupů je JABLOTRON 100 unikátně přehledný pro každého uživatele. Systém se ovládá stiskem příslušného segmentu a verifikuje zadáním kódu nebo přiložením RFID karty nebo čipu.

Vlastnosti systému

ja-106k_big_2
Systém JABLOTRON 100 je navržen a certifikován dle EN 50131 do stupně zabezpečení 2. Ústředna kombinuje sběrnicovou architekturu drátového připojení s bezdrátovým připojením jednotlivých prvků. Bezdrátová komunikace je postavena na novém obousměrném dynamickém přenosovém protokolu Jablotron 100 využívajícím frekvenci 868 MHz se zajištěním násobné ochrany bezpečnosti a integrity systému proti spontánním i záměrným kolizím komunikace systému. Dosahy komunikace z jednotlivých periferií jsou na přímou viditelnost v řádech stovek metrů a dají se prodlužovat připojením dalších rádiových modulů na sběrnici. Pro dokonalé pokrytí zabezpečovaného prostoru lze do systému instalovat až 3 moduly rádia.
JABLOTRON 100 má až 120 bezdrátových nebo sběrnicových zón pro přiřazení detektorů, klávesnic a ovladačů, sirén případně dalších prvků. Rozdělit lze systém až na 15 sekcí. K využití se nabízí 32 programovatelných výstupů.

Komunikace

Ústředna je vybavena GSM/GPRS/LAN komunikátorem, který umožňuje hlasovou, SMS nebo GPRS komunikaci s uživateli a středisky PCO. Doplnit je možné komunikátor do pevné telefonní linky. Komunikátory kromě funkce přenosu informací ze systému plní funkci modemu pro plnohodnotný vzdálený přístup, monitoring, programování a v neposlední řadě i ovládání výstupů (např. spotřebičů v domě). Vzdálený přístup lze realizovat z internetové aplikace, SMS příkazy i přímým připojením z nastavovacího softwaru F-Link.
ja-150p_big_2
Pro individuální řešení návrhu zabezpečení objektu má k dispozici širokou škálu prvků ve sběrnicovém i bezdrátovém provedení. V jedné designové řadě nabízí klasický PIR detektor i PIR s integrovaným nezávislým akustickým detektorem tříštění skla. V bezdrátové variantě je k dispozici i kombinovaný PIR a mikrovlnný detektor pohybu. Takové řešení je v bezdrátovém provedení zcela ojedinělé. Pro zajištění oken a dveří je k dispozici miniaturní magnetický detektor a speciální "neviditelný" magnet pro skrytou montáž do plastových rámů oken nebo dveří.
Pro speciální aplikace je určený miniaturní stropní PIR detektor a detektor tříštění skla. Ty jsou vhodné i pro použití k zabezpečení vozu parkujícího v dosahu ústředny systému. Plášťovou ochranu objektu doplňují venkovní detektory pohybu a infrazávora. Požární bezpečnost řeší optický kouřový detektor a detektor úniku výbušných plynů.

Nový alarm JABLOTRON 100 získal za krátkou dobu již několik významných ocenění: Čestné uznání ZLATÝ AMPER na mezinárodním veletrhu AMPER 2012 v Brně a Zlatou plaketu na veletrhu Coneco 2012 v Bratislavě.

Nejlepší inovativní produkt, tímto titulem se může pyšnit zabezpečovací systém JABLOTRON 100, který vyhrál hlavní soutěž na osmnáctém ročníku veletrhu MIPS (Moscow International Protection Security) v Moskvě. Jde o největší událost v oblasti zabezpečení v Rusku a ve východní Evropě.

Alarm JABLOTRON 100 získal další ocenění. Jeho kvality ocenili na devatenáctém ročníku mezinárodního veletrhu zabezpečení a požární ochrany Pragoalarm 2012. Jablotron se svojí novinkou získal Grand Prix veletrhu. Soutěž o cenu Grand Prix Pragoalarm 2012 byla letos vyhlášena ve spolupráci firem Incheba Praha a Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm.

Ke stažení: Katalog_JABLOTRON_100.pdf, Certifikát NBÚ

Pro koncové zákazníky: Ceny_typovych_instalaci_JABLOTRON_100.pdf

Přejít do e-shopu: JABLOTRON 100

 

Dvoutlačítkový dálkový ovladač - klíčenka RC-82 umožňuje dálkově ovládat zabezpečovací systém Jablotron OASiS i vyvolat tísňový poplach. Ovladač je také kompatibilní s autoalarmy CA-1802 / 1803 ATHOS, CA-340 NESTOR a přijímači UC-8x a AC-8x.

Dvoutlacitkovy ovladac RC-82

Manuál: RC-82.pdf

 

Nový síťový zdroj DE06-12 je určen pro napájení bezdrátových klávesnic, případně pro napájení jiných 12V zařízení jako jsou například GSM komunikátory nebo přijímače řady UC od Jablotronu.
Rozměry zdroje umožňují jeho umístění do standardní elektroinstalační krabice pod omítku (KU-68). Zdroj je možno umístit i v rozvodných skříních, kde jej lze upevnit pomocí dvou šroubů M3.

de06-12

Manuál: DE06-12.pdf


Jablotron od 1. listopadu 2011 jako první firma v Česku nabízí každému uživateli svých alarmů celkovou ochranu jeho objektu. Počínaje dodávkou kvalitního systému s profesionální montáží alarmu, přes 24h dohled nad jeho funkčností, až po zásah v případě poplachu.

Jablotron_bezp_centrum_logo

Tyto služby se poskytují prostřednictvím nově zřízeného BEZPEČNOSTNÍHO CENTRA JABLOTRON, které navazuje na úspěšný projekt OKO1 a spolupracuje s několika stovkami certifikovaných montážních firem a více než stovkou prověřených lokálních bezpečnostních agentur. Bezpečnostní centrum Jablotron vzniklo fúzí firem SV-Agency a.s. a JABLOSEC s.r.o. a jeho oficiální název zní JABLOTRON SECURITY a.s.
Více informací o fúzi naleznete v tiskové zprávě.
Pro více informací volejte bezplatnou linku 800 800 522.

 

Vážení odběratelé a uživatelé výrobků Jablotronu,
protože součástí velké části našich výrobků jsou i různé typy baterií, sepsali jsme pro Vás zásady, které doporučujeme dodržovat při manipulaci a skladování baterií. V případě nedodržení těchto zásad nenese Jablotron, jako dodavatel, žádnou zodpovědnost za případné škody způsobené nesprávnou manipulací, použitím, skladováním či likvidováním baterií.
Při správném použití představují baterie bezpečný a spolehlivý zdroj energie. Pokud jsou ovšem použity nesprávně, nebo je s nimi zacházeno hrubě, může dojít k tečení, větrání nebo v extrémních případech k explozi a/nebo k ohni!
Následující doporučení vyplývají z ČSN EN 60086-4 (srpen 2008) a bezpečnostních listů jednotlivých výrobců baterií používaných v sortimentu Jablotronu Alarms a.s. (JA).

Kompletní informace: Pravidla_pro_zachazeni_s_bateriemi.pdf

 

aktualizace 24.5.2011
Jablotron představil v Birminghamu světovou technologickou novinku.
Univerzální alarm JA-100, který se flexibilně přizpůsobí jak nárokům rozsáhlé firmy, tak potřebám domácností a zároveň je velmi jednoduše ovládaný, prezentoval český výrobce JABLOTRON ALARMS a.s.
Stalo se tak na nejvýznamnějším veletrhu zaměřeném na zabezpečovací techniku IFSEC 2011, který se v anglickém Birminghamu konal od 16. do 19. května. S novým alarmem se měli návštěvníci možnost seznámit v prostředí netradičně pojaté interaktivní expozice této společnosti, která byla v oboru poplachových systémů jediným českým zástupcem na veletrhu.

JA-100 klavesnice ESF

„Vyslyšeli jsme požadavky trhu na flexibilní systém, který by zabezpečil firmy a další komerční prostory, stejně jako rezidenční objekty, a zůstal přitom přehledný a snadno ovladatelný pro uživatele,“ popisuje majitel Jablotronu Dalibor Dědek. Tyto zdánlivě neslučitelné požadavky byly uspokojeny nasazením revolučního ESF systému ovládání (Easy – Smart – Flexible), pocházejícího z vývojářské dílny Jablotronu.
Nový Jablotron alarm s převratným ESF systémem ovládání bude na českém trhu dostupný od letošního podzimu. Od září bude systém řady JA-100 zařazen do kurzů školení montážních firem a na konci září se pak představí odborné i laické veřejnosti v expozici podobné té v Birminghamu.
Tisková zpráva Jablotronu:  TZ_Jablotron_IFSEC_2011.doc
Fotografie z veletrhu:  Expozice

 

Na náš trh vstupuje nový alarm od Jablotronu určený k ochraně majetku a osob. Vyniká revolučním „bez-stresovým“ ovládáním, nenáročnou bezdrátovou instalací a příznivou cenou.

GSM mini alarm Azor je určen k zabezpečení menších domů, bytů, kanceláří, obchodů, apod. Je to vlastně sada prvků, které jsou propojeny bezdrátově. Kromě lokálního rádia používá Azor GSM síť pro komunikaci se svými pány i pro přenos informací na pult centrální ochrany.

Základním prvkem systému je komunikátor, který zajišťuje komunikaci a obsahuje výkonnou sirénu. Ke komunikátoru lze přiřadit až 10 detektorů a 10 oprávněných uživatelů. V nabídce jsou detektory pohybu osob, otevření dveří či oken a detektory kouře. Každému uživateli lze nastavit jeho přístupový čip a telefonní číslo, na které mu Azor může posílat informační a poplachové SMS a volání.

Pro nastavení obsahuje Azor nastavovací formulář, který se otevře po připojení počítače USB kabelem. Není potřeba instalovat žádné ovladače ani programy, stačí jen vybrat požadované funkce. Ačkoliv je instalace Azora nenáročná, doporučujeme ji svěřit proškolenému technikovi. Tak je garantována správná montáž a zároveň se prodlužuje bezplatný servis výrobku na 5 let.

AZOR_Obal Leták: AZOR_info.pdf

 

Na sklad nám dorazily další typy RFID přívěsků používaných pro ovládání systémů Jablotron OASiS a pro přístupové systémy RP-02 od JabloPCB. Nyní již můžete vybírat z patnácti různých provedení a barev.

Celý sortiment naleznete v sekci OASiS/Klávesnice nebo v sekci Přístupové systémy.

 

END CONTENT