axl-award

heureka.cz


START CONTENT
Poradna / Jak zabezpečit auto?

V České republice je každých 20 minut odcizen automobil. Aby toto nepotkalo i Vás, doporučujeme takovou kombinaci ochrany, která pachateli odolá a jeho snahy řádně znepříjemní. Používání zabezpečení vozu by Vás nemělo nijak obtěžovat či zdržovat, jinak nese riziko, že jej přestanete systematicky používat. ...

Většina zamykacích tyčí, zámků a podobných zabezpečení selže díky tomu, že je majitel v rozhodnou chvíli nepoužije. Většina nových aut je z výroby vybavena základní ochranou (imobilizér v klíči, případně alarm), i přesto se kradou stále dál. Příčinou je sériová montáž těchto prvků přímo ve výrobním závodě, která umožňuje i stejný způsob vyřazení či překonání. Nelze vymyslet dokonalý systém ochrany vozu, který by zcela vyloučil jeho zcizení či vykradení. Existuje však možnost zkomplikovat a znepříjemnit pachateli jeho práci natolik, že si vyhlédne jinou kořist. Touto možností je kvalifikovaná dodatečná montáž správného autoalarmu.

Elektronické zabezpečení je příjemné nejenom tím, že jej není nutno nijak zvlášť zamykat či obsluhovat, ale naopak může být použito například k ovládání centrálního zamykání.Stiskem tlačítka pohodlně ovládáte jak zabezpečení, tak zamykání. Elektronické zabezpečení je aktivní systém, který reaguje na vniknutí do vozu a na neoprávněnou manipulaci s ním. Moderní technologie přinášejí nejen spolehlivou ochranu vozidla, ale rozšiřují i jeho užitné vlastnosti. Autoalarm akusticky upozorní okolí na vniknutí do vozidla a u verzí s GSM komunikací je schopen uživatele informovat, velmi podrobně na mobilní telefon, co se děje. Z mobilního telefonu je možno s vozidlem komunikovat, zablokovat jeho použití nebo jej dokonce ovládat. Nejvyšší verze autoalarmů nabízejí také možnosti využití GPS signálu pro určení přesné polohy při odcizení nebo monitorování pohybu vozidla pro soukromé i firemní účely. Data o poloze lze z autoalarmu předávat Bluetooth komunikací do mobilního telefonu nebo PDA a pomocí navigačního softwaru se nechat spolehlivě dovést k cíli. Některé z dalších funkcí: dotaz pomocí SMS na stav vozidla, pokud nevím jestli jsem auto zamknul. Dohled nad napětím v palubní síti (vybití akumulátoru), dohled nad kreditem a řada dalších. Pokud vozidlo parkuje v nestřežené garáži, stačí přidat bezdrátový detektor komunikující s vozem a při vloupání do garáže obdržíte poplachovou informaci.

Kliknutím obrázek zvětšíte.

END CONTENT